Nadal niepokonani!

Granit wygrywa po raz siódmy w tej rundzie! Po meczach 21 kolejki nasz zespół nadal może dopisać do swojego konta trzy punkty. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Liane mierzyli się na wyjeździe z drużyną Novi Nosówka. Goście podchodzili do tego spotkania bez czterech podstawowych zawodników. Ze względu na kartki pauzowali Szymon Kozak oraz Kuba Dziok. Ponadto w tym spotkaniu nie mogli zagrać kontuzjowany Dominik Wilk oraz Grzegorz Miłoś
W to spotkanie lepiej weszli zawodnicy Nosówki. Zdominowali oni środek pola i nie pozwalali na wiele drużynie przyjezdnej. Granit ocknął się po 15 minutach, kiedy to dwukrotnie zagroził bramce rywali. W pierwszej sytuacji Marcin Wawrzonek strzałem zza szesnastki trafia w słupek a kilka minut później w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza i umieszcza piłkę w siatce. Niestety sędzia odgwizduje w tej akcji spalonego i na stadionie w Niechobrzu nadal wynik bezbramkowy. Kilka minut później do głosu znów dochodzą gospodarze. Spychają oni Granit do obrony i prostopadłymi podaniami starają się uruchomić swoich napastników. Na szczęście dla Granitu świetnie dysponowany tego dnia jest bramkarz- Konrad Lipski. Doskonale radzi sobie z groźnymi akcjami rywali i pomaga ekipie z Wysokiej przetrwać oblężenie bramki. Po przerwie Granit wychodzi na boisko całkowicie odmieniony. Zmotywowani i gotowi do walki rozpoczynają drugą część gry. Zaczynają przejmować oni kontrolę nad meczem i stwarzać sytuacje bramkowe. Należy tutaj wspomnieć o strzale z rzutu wolnego Kacpra Lipki, kiedy to piłka o parę centymetrów mija bramkę przeciwników oraz o uderzeniu głową Patryka Barana, które jednak broni golkiper gospodarzy. Bramka dla Wysokiej wisi w powietrzu a rywal zaczyna powoli opadać z sił. Szybkie tempo i mocny pressing w tak upalny dzień zaczyna przynosić konsekwencje. Granit przejmuje inicjatywę i w końcu wychodzi na prowadzenie. Po wspaniałym podaniu Kacpra Lipki przed szansą staje Marcin Wawrzonek, który znakomicie wykańcza tę akcje lobując bramkarza. Tym razem chorągiewka sędziego pozostaje niewzruszona. Gospodarze podrażnieni stratą bramki starają się wyrównać wynik spotkania. Mecz staje się bardziej wyrównany, jednak akcje zawodników z Nosówki zostają zatrzymywane przez defensywę Granitu oraz przez naszego bramkarza. W 72 minucie goście podwyższają prowadzenie. Po efektownym rajdzie Haris Corbo strzela drugą bramkę w tym spotkaniu. Końcowe minuty należą jednak znów to gospodarzy. Starają się odrobić straty lecz dziś niewątpliwym bohaterem spotkania jest Konrad Lipski, który wspaniałymi interwencjami daje naszemu zespołowi kolejne zwycięstwo. Ostatecznie Granit wygrywa spotkanie 2:0. Naszym kolejnym rywalem będzie drużyna z Mogielnicy. Spotkanie to zostanie rozegrane 26 maja (czwartek) na stadionie w Wysokiej Strzyżowskiej. Serdecznie zapraszamy!