Podział punktów z Mogielnicą

W spotkaniu 22 kolejki rozgrywek rzeszowskiej A-klasy Granit Wysoka Strzyżowska podejmował na własnym stadionie drużynę Gromu Mogielnica zajmującą ósmą lokatę w tabeli. Mecz rozpoczął się od mocnego ataku gospodarzy. Wysoki pressing założony przez zawodników Granitu sprawił duże kłopoty defensorom gości. Wszystko wskazywało na to, że ekipa z Wysokiej szybko wyjdzie na prowadzenie. Niestety minuty upływały a wynik nadal był bezbramkowy. Wtedy do gry wrócili goście. Po jednej z kontr, napastnik Gromu wpadł w pole karne a jego dośrodkowanie niefortunnie uderzyło w rękę naszego obrońcy. Sędzia bez wahania wskazuje na jedenastkę. Na szczęście Konrad Lipski udowadnia, że rzut karny to jeszcze nie bramka i świetną interwencją broni uderzenie zawodnika z Mogielnicy. Po tej akcji mecz bardziej się wyrównał. Drużyna z gości uwierzyła, że może wywieźć z trudnego terenu punkty a Granit zaś płacił za mocne rozpoczęcie meczu i nieco opadł z sił. Po paru atakach ze strony obu ekip, sędzia kończy pierwszą połowę. Po przerwie w drużynie Granitu widzimy dwóch świeżych zawodników. Trener wprowadza na boisko Marcina Cyrana i Kubę Dzioka. Ten drugi już w pierwszej minucie po wejściu na boisko stanął przed szansą otwarcia wyniku lecz w sytuacji sam na sam zabrakło paru centymetrów i to bramkarz Mogielnicy pierwszy dopada do piłki. Po takim rozpoczęciu Granit jakby uwierzył w siebie i znów narzucił rywalowi swój styl gry. Wynikiem tego były między innymi rajd Dominika Wilka, kiedy to mocny strzał z ostrego kąta na rzut rożny odbija bramkarz gości oraz wspaniała zespołowa akcja, po której Szymon Kozak oddaje techniczny strzał zza szesnastu metrów- golkiper jednak paruje to uderzenie. Rywale są w stanie odpowiedzieć paroma kontrami lecz ich strzały wędrują parę dobrych metrów nad bramką Konrada Lipskiego. Przed końcem spotkania Granit stwarza jeszcze jedną bardzo groźną sytuację. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Dominika Wilka futbolówka odbija się od słupka i zostaje wybita z pola karnego. Ostatecznie Granit remisuje bezbramkowo z Gromem Mogielnica po mało atrakcyjnym spotkaniu. Obecnie ekipa prowadzona przez Dariusza Liane zajmuje piątą lokatę w tabeli. W najbliższą niedziele Granit zmierzy się na wyjeździe z depczącą nam po piętach drużyną Trzcianki Trzciana. Trzymamy kciuki za Granit!