Zwycięstwo na trudnym terenie!

W 15 kolejce rozgrywek drużyna Granitu Wysoka Strzyżowska podejmowała na wyjeździe zespół KP Zabajka. Przed spotkaniem obie drużyny zgromadziły na swoim koncie po 17 punktów więc mecz zapowiadał się na bardzo zacięty. Już od początku byliśmy świadkami ostrej, czasami nawet brutalnej gry. Pierwsze minuty nie wskazywały jednoznacznie faworyta tego spotkania lecz to Granit świetnie wykorzystał swoją sytuację. W 18 minucie przed szansą staną Jakub Dziok, który w sytuacji sam na sam zmieścił piłkę między nogami bramkarza gospodarzy. Przy bramce asystował Dominik Wilk. Kilka minut później groźnym strzałem z dystansu popisał się Szymon Kozak, lecz piłka o kilka centymetrów minęła bramkę. W dalszej części gry oglądaliśmy wiele walki w środku pola a znacznie mniej sytuacji strzeleckich. Pod koniec pierwszej części gry bliski wyrównania był napastnik KP Zabajka ale po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Co jednak nie udało się w pierwszej części udało się na początku drugiej. Po interwencji naszego bramkarza piłka szczęśliwie spadła pod nogi zawodnika gospodarzy a ten strzałem do pustej bramki wyrównuje wynik meczu. Tak stracona bramka podcięła skrzydła drużynie Granitu i od tego momentu zepchnięci do defensywy musieli oni odpierać ataki graczy z Zabajki. W 76 minucie świetną paradą popisał się Konrad Lipski, który znakomicie poradził sobie ze strzałem kapitana gospodarzy z bliskiej odległości. Na szczęście końcówka meczu ułożyła się korzystniej dla Granitu. Po ciężkich minutach z kontratakiem wyszedł Jakub Dziok. Zawodnik gospodarzy dość nieumyślnie fauluje naszego gracza za co sędzia bez wahania karze go czerwoną kartką. Do rzutu wolnego podchodzi Szymon Kozak, który idealnie wrzuca piłkę na nogę Łukasza Leśniaka a ten strzałem z powietrza daje Granitowi prowadzenie. W końcówce spotkania oglądaliśmy jeszcze kilka rozpaczliwych ataków gospodarzy lecz nie byli oni w stanie doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie po ciężkim i zaciętym pojedynku Granit Wysoka Strzyżowska wygrywa w meczu o przysłowiowe sześć punktów. Gratulacje dla zawodników za walkę i powodzenia w kolejnej kolejce rozgrywek gdzie naszym przeciwnikiem będzie zespół Iskry Zgłobień.

Skład z meczu