Wygrana na start rundy!

W tą niedziele rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek rzeszowskiej A- klasy. Pierwszym rywalem Granitu Wysoka Strzyżowska była drużyna Świlczanki Świlcza wyprzedzająca nas przed tym meczem o jedno miejsce w ligowej tabeli. Spotkanie to poprzedziła bardzo miła niespodzianka ze strony władz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Nagrodę indywidualną za wspieranie sportu w regionie otrzymał sponsor naszej drużyny Pan Janusz Zaremba- właściciel firmy Zagroda. Wyróżniona została również cała drużyna Granitu, która otrzymała nagrodę fair play za czystą grę w rundzie jesiennej.
Samo spotkanie zaczęło się od licznych ataków gospodarzy. Rywal zepchnięty do defensywy odpierał ataki Granitu. Co nie udało się z akcji, udało się po stałym fragmencie gry. Nasz nowy zawodnik- Haris Corbo, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza gości i ten musiał wyciągać piłkę z siatki. Bramka jeszcze bardziej zmotywowała zawodników z Wysokiej Strzyżowskiej. Oglądaliśmy coraz to większą dominacje Granitu lecz i zawodnicy Świlczanki mieli swoją świetną sytuację. Wykorzystali oni złe ustawienie naszego zespołu i napastnik gości stanął sam na sam z Konradem Lipskim. Strzał jednak minął bramkę gospodarzy. Kilka minut później doczekaliśmy się drugiej bramki. Po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę wyłożoną przed szesnastkę otrzymał Jakub Konefał, który zdecydował się na uderzenie. Obrońca Granitu precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy słupku bramki podwyższając tym samym prowadzenie w tym meczu. Kolejne minuty pierwszej części gry były już bardziej spokojne i nie obfitowały już takimi emocjami. Druga część spotkania zaczęła się równie korzystnie dla Granitu. W 51 minucie gry Haris wykorzystał podanie Dominika Wilka i strzałem z 14 metrów zaskoczył bramkarza Świlczanki. Gdy wydawało się, że kolejne bramki Granitu są tylko kwestią czasu do gry wrócili zawodnicy ze Świlczy. Napastnik gości mocnym uderzeniem z ostrego kąta pokonuje naszego bramkarza i w drużynie Świlczanki odżywa nadzieja na lepszy rezultat tego spotkania. Mecz staje się bardziej zacięty lecz to Granit nadal ma lepsze sytuacje bramkowe i potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Do końca spotkania jednak żaden zespół nie potrafił zmienić wyniku. Granit Wysoka Strzyżowska w pierwszym meczu zwycięża 3:1.
W 15 kolejce nasza drużyna zmierzy się z z zespołem KP Zabajka, który ostatnie spotkanie z Orłem Wysoka Głogowska wygrał również 3:1. Życzymy naszej drużynie powodzenia!